Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i zhvlerësuar në raport me të gjitha Këmbimi valutor/ Dollari vazhdon të forcohet përballë lekut - #960158 (no title)

2493

Këmbimi valutor – Paundi dhe Euro shfaqen të qëndrueshëm, forcohet Dollari. Monedha e Eurozonës është shfaqur e qëndrueshme këtë të Martë, duke mbetur në kuotën e 121.2 lekëve sikurse dje. Ndërkaq edhe Paundi Britanik nuk regjistruar luhatje duke mbetur në nivelin e 136.2 lekëve, referuar të dhënave të Credins Bank.

ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Euro shitet këtë mëngjes të diele me 124.10 lekë. Dollari amerikan, këmbehet me 105.20 lekë. Paundi britanik, këmbehet në tregun valutor me 137.10 lekë. Dollari kanadez, shitet me 80.20 lekë. Franga zvicerane është rritur në vlerën e 115.20 lekëve.

  1. National humanities center
  2. Plugga till rörmokare
  3. Yh utbildning linkoping
  4. Sotning örebro kommun
  5. Tänder numrering vuxen
  6. Kjellbo möbler trestads center
  7. Moms deklaration enskild firma blankett
  8. Effektiv ranta berakning

Valutat përfshijnë letrën, pambukun, ose polimeret dhe metalet për monedhat. Shtetet në   Këmbimorja ARTTIN. B. C. R. S. Shteti / Valuta. Blej. Shit. USD. 0.8230.

Bursa dhe këmbimi valutor, 7 nëntor 2020. 07.11.2020 - 12:17 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 80.70 lekë. Franga zvicerane shitet sot me 

Franga zvicerane kap vlerën e 112 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë. Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82.7 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 111.5 lekëve.

depozita, karta krediti, investimet , kredi per shtepi, kursime si edhe mundesin e kembimit valutor. Bank disponon rrjetin më të gjërë të degëve prej 79 degësh.

Kembimi valutor dollari kanadez

Valutat përfshijnë letrën, pambukun, ose polimeret dhe metalet për monedhat.

Kembimi valutor dollari kanadez

Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë.
Sov nu for fan

Kembimi valutor dollari kanadez

Bank disponon rrjetin më të gjërë të degëve prej 79 degësh. Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, EUR Euro; USD Dollari; GBP Paundi Britanik; CAD Dollari Kanadez,  Kursi zyrtar i këmbimit. Banka e Shqipërisë zbaton një regjim të lirë të kursit të këmbimit. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë.

Përditesimi i fundit : 11:53:07 23.11.2017 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollar Amerikan USD 112.91 -0.74 Euro EUR 133.60 +0.06 Poundi Britanik GBP 150.23 -0.29 Franga Zvicerane CHF 115.19 +0.30 Jeni Japonez (100) JPY 101.49 +0.05 Dollari Australian AUD 86.14 +0.23 Dollari Kanadez CAD 89.03 0.00 Korona Suedeze SEK 13.58 +0.07 Korona Norvegjeze NOK 13.89… Këmbimi valutor/ Euro dhe Paundi e nisin javën në rritje Kjo javë ka nisur pozitivisht për monedhën e Eurozonës e cila ka fituar 0.2 pikë duke u këmbyer me 121.7 lekë. Edhe Paundi Britanik ka regjistruar një rritje prej 0.3 pikësh duke arritur në kuotën e 135.5 lekëve. Kursi i kembimit valutor sot i Lekut Kursi i kembimit valutor sot ne shqiperi i lekut me dollar, euro, lek, GPB, franc, marka, Kembimi, Shkembimi Valutor sot Kursi Valutor sot. kursi i kembimit euro lek sot Kursi Kembimit Valutor Sot BURIMI: Kembimi Valutor Përditesimi i fundit : 12:24:26 04.02.2010 Lekë për njësi të monedhës së huaj Dollari Amerikan USD 100.18 +0.68 EURO EUR 138.87 -0.52 Poundi Britanik GBP 158.73 -0.38 Franga Zviceriane CHF 94.44 -0.22 Jeni Japonez (100) JPY 110.42 +0.36 Dollari Australian AUD 88.15 -0.29 Dollari Kanadez CAD 94.17 -0.01 Korona Suedeze SEK Këmbimi valutor, 9 janar 2020 Këmbimi valutor/ Paundi Britanik vazhdon të dobësohet, Euro shfaq qëndrueshmëri.
Abb 2021 annual report

Kembimi valutor dollari kanadez
Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën monedha e përbashkët europiane dhe dollari amerikan kanë humbur pikë në këmbim me lekun, duke zbritur përkatësisht në vlerën e 135.38 lekëve dhe 125.44 lekë.

Dollari amerikan, shitet dhe sot me 101.5 lekë. Paundi britanik rritet ndjeshëm në vlerën e 137 lekëve. Dollari kanadez shitet me 80.3 lekë. Franga zvicerane bie në vlerën e 114 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, këmbehet sërish me 0.98 lekë. Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri.

Dollari Australian AUD 78.05 -0.31 Dollari Kanadez CAD 82.75 +0.09 Korona Suedeze SEK 11.83 +0.02 Korona Norvegjeze NOK 12.84 +0.02 Korona Daneze DKK 16.74 +0.01 SDR SDR 153.46 -0.19 Ari(OZ 1) XAU 144637.56 +1,097.66 Argjend(OZ 1) XAG 1715.48 +9.18 Juani Kinez (onshore) CNY 16.48 -0.02 Juani Kinez (offshore) CNH 16.46 -0.02 Lira Turke TRY 20.24 -0.08

Banka e Shqipërisë vazhdon të zbatojë një regjim të lirë të kursit të këmbimit, ku vlera e lekut kundrejt valutave të huaja përcaktohet lirisht në tregun e këmbimit valutor. Valuta Sot Dollari Kanadez.

Këmbimi Valutor Dollari Forcon Pozitat Ndaj Lekut Labëria News. Këmbimi Valutor Euroja Kapërcen Pragun E 131 Lekëve Atsh. Valuta Blerje Shitje ; USD: 0.8320: 0.8360: GBP: 1.1400: 1.1480: CHF: 0.9040: 0.9080: CAD: 0.6560: 0.6660: AUD: 0.6350: 0.6450: DKK: 0.1334: 0.1344: NOK: 0.0985: 0.0995: SEK: 0.0980: 0.0990: ALL: 0.0076: 0.0082: TRY: 0.1000: 0.1100: HRK: 0.1150: 0.1250: BGN: 0.4500: 0.5000: DEN: 0.0159: 0.0166 Bursa dhe këmbimi valutor, 31 dhjetor 2020. 31.12.2020 - 07:00. Monedha e eurozonës këmbehet në tregun valutor me 124.1 lekë.